Kuidas mobiilne internet toimib?

Mobiilne internet levib üle õhu täpselt samal moel nagu mobiilne kõnelevi. Juhtmeid ja kaableid pole sul vaja, sest neid asendab raadiovõrk. Internetiühenduse tagavad üle Eesti asuvad tugijaamad ehk “mobiilimastid”: tänu nendele saad mobiilset internetti kasutada ka liikumises olles.

Mobiilse interneti edastamiseks kasutatakse mitmeid erinevaid tehnoloogiaid. Kõige lihtsam on neid eristada generatsioonide kaupa, näiteks 2G, 3G ja 4G. Mida suurem on number G ees, seda uuem ja võimsam on tehnoloogia. ZEN töötab Elisa levialas, mis täieneb pidevalt, tänaseks on juba üle 97% elanikkonnast parima levi ja kiirustega 4G internetiga kaetud. Infot täpsemate asukohtade levitingimuste kohta leiad meie levikaardilt.

Miks on 4G mobiilne internet kõige parem?

Võrreldes eelmiste generatsioonidega on 4G tehnoloogial põhineval mobiilsel internetil selgelt paranenud alla- ja üleslaadimise kiirused.

Andmed liiguvad 4G tehnoloogiaga palju rutem, näiteks võtab videote allalaadimine vähem aega. 4G levialas saad mobiilset internetti kasutada TV või YouTube videode vaatamiseks otse internetist või reaalajas telefonimängude mängimiseks, kõigest muust rääkimata.

Kõik need võimalused on olemas ka 3G levialas, ent parem ühenduse kvaliteet tagab, et pilt või heli “ei haki” ja sinu kasutuskogemus on palju mõnusam.

Lisaks paranenud kiirustele on oluline eelis ka 4G levitingimustel. Elisa kasutab 4G mobiilse interneti leviala ehitamisel madalamaid sagedusi, mis tagavad väga hea levi ka siseruumides nagu näiteks kortermajad, suvilad, kaubanduskeskused aga ka sõiduvahendid nagu auto, rong ja buss. Antud sagedustel levib kvaliteetne mobiilne internet isegi paremini kui kõnelevi!

Miks tasub eelistada Elisa mobiilset internetti?

ZEN kõnekaardiga on 4G kasutamine soodne! Kvaliteetne levi ootab sind pea kõikjal, kus viibid – loed sa siis ainult uudiseid või vaatad videosid. ZEN pakub klientidele nende kasutusele vastavaid pakette – vali, milliste tegevustega soovid internetis tegeleda ning meie soovitame sulle selleks parima paketi.

4 € pakett sobib Sulle siis, kui Sa kasutad internetti harva bussiaegade vaatamiseks või e-mailide lugemiseks.

5 € pakett sobib Sulle siis, kui Sa loed uudiseid, guugeldad ja kasutad sotsiaalmeediat.

8 € pakett sobib Sulle siis, kui Sa loed uudiseid, guugeldad ja kasutad sotsiaalmeediat ning soovid vahel vaadata videosid.

15 € pakett sobib Sulle siis, kui soovid mängida reaalajas mänge, vaadata videosid ja surfata netis.

Hea teada! Kõikides pakettides sisalduvad terveks kuuks ka kõned ja sõnumid. Tutvu pakettidega siin.

Millest sõltub mobiilse interneti kiirus?

Mobiilse interneti kiirust mõjutab lisaks kasutatavale seadmele ka levi tugevus ehk tugijaamast kasutajani jõudva signaali kvaliteet. Mida lähemal asub kasutaja antennile, seda tugevam on signaal. Levi kvaliteeti võivad lisaks kaugusele segada mitmed erinevad tegurid, näiteks: sinu asukoha ja masti vahele jäävad metsad ja mäed, paks kivisein, plekk-katus, pakettaknad jne. Vahel piisab levi parandamiseks sellestki, kui liikuda oma praegusest asukohast paar meetrit eemale.

4G kiiruste kasutamiseks on vajalik, et sinu mobiilse interneti seade toetaks vastavat tehnoloogiat. ZENi kliendina kehtivad Sulle kõikides Elisa esindustes püsikliendihinnad! Tule ja vali uus telefon välja!